Zadzwoń do nas i umów się na pierwszy
bezpłatny trening EMS

Trening EMS a fizjoterapia

Sprawdź nasze aktualności oraz newsy na temat treningów EMS. Przedstawiamy tutaj wiele zalet treningu EMS oraz jego sposoby na poprawę sylwetki, budowę masy mieśniowej, rehabilitacji oraz poprawy wydolności. 

Nie czekaj! Umów się już teraz!

Zadzwoń do nas

Aktualności

Trening EMS a fizjoterapia

Trening EMS nie tylko jest skierowany do osób, które chcą poprawić siłę, wytrzymałość mięśni lub zbudować wymarzoną sylwetkę, lecz także ma zastosowanie w fizjoterapii i rehabilitacji. Powyższy sposób rehabilitacji wykorzystywany jest nie od dziś, jednak dzięki coraz bardziej innowacyjnym rozwiązaniom, przy użyciu znacznie lepszego sprzętu, zaczyna być stosowana także do leczenia coraz bardziej zaawansowanych stanów chorobowych. Zastosowanie elektrostymulacji pozwala na stymulację mięśni oraz układu nerwowego, co daje możliwość poprawy sprawności ruchowej, zmniejszanie bolesności mięśniowej, wzmacnianie mięśni, a także wymusza dodatkowy przepływ krwi przez mięśnie. Wykorzystanie tej metody daje w związku z tym szanse na przyspieszony proces rehabilitacyjny w sytuacji, gdy mówimy o znaczącym osłabieniu mięśni w wyniku kontuzji lub choroby.

Fizjoterapia i rehabilitacja podczas treningu EMS

W sytuacjach, gdy pacjent cierpi na częściowy paraliż i nie jest w stanie samodzielnie napiąć mięśni lub wykonać nimi pracy, stymulacja EMS pozwala na zewnętrzną aktywację mięśni poprzez wykonywanie ćwiczeń izometrycznych. Taki rodzaj aktywności nie obciąża stawów i zapewnia znaczny wzrost siły oraz percepcji mięśniowej. W sytuacji, gdy pacjent może poruszać się w na wystarczającym poziomie, terapia metodą EMS może być wzbogacana o proste ćwiczenia wymagające skracania, jak i wydłużania mięśni.

Zalety fizjoterapii w treningu EMS

Do zabiegów fizjoterapeutycznych zaliczamy również terapię z użyciem prądu. Jest ona tak samo skuteczna i pomocna w procesie powrotu do zdrowia jak i temperatura, promieniowanie UV lub ultradźwięki. Dominującą zaletą fizjoterapii w treningu EMS jest osiągnięcie efektów w bardzo krótkim czasie bez nadmiernego obciążania organizmu i układu ruchowego

Nie czekaj! Odkryj już dziś trening EMS!

Umów się na bezpłatny trening

Sprawdź naszą nową ofertę salonu modelowania sylwetki 🪷

Kliknij w wybraną usługę poniżej i sprawdź szczegóły oferty na dany zabieg.